energy4car to prężnie rozwijająca się firma tuningowa w branży motoryzacyjnej. Oferujemy naszym klientom usługi związane z tuningiem silników turbodoładowanych oraz automatycznych skrzyń biegów. Chiptuning to zwiększenie mocy poprzez adaptację parametrów sterowania silnikiem. Zgrywamy z pojazdu obecny program, edytujemy go a następnie efekty sprawdzamy na hamowni obciążeniowej aby zapewnić pożądany efekt w całym zakresie obrotowym silnika. Program zależnie od pojazdu jest poddawany wielokrotnej obróbce i próbom na hamowni. Należy pamiętać, że każdy pojazd ma różny stopień zużycia, dlatego nie ma uniwersalnego programu do każdego auta. W większości przypadków uzyskujemy większą moc i mniejsze zużycie paliwa. Podczas modyfikacji wykorzystujemy legalne oprogramowanie EVC WinOLS, Swiftec oraz renomowanego sprzętu Magic Motorsport FLEX, Autotuner oraz DFB Technology DFOX.

 

Gwarancja sadysfakcji

Korzystamy z ukrytego potencjału silnika którego nie wykorzystał producent na danym etapie sprzedaży ( jeden słupek silnika jest projektowany dla różnych wariantów mocy).

Autorskie rozwiązania

Nasze modyfikacje oparte są o fabryczne pliki i wykonywane indywidualnie dla każdego auta.

Najnowocześniejszy sprzęt

Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi większość aut modyfikujemy bezinwazyjnie bez potrzeby rozklejania sterownika silnika.

Chiptuning w energy4car

Zawsze przeprowadzamy wnikliwą diagnostykę auta a opracowywane modyfikacje są autorskie – nie korzystamy z gotowców czy pracy innych firm. Do każdego samochodu podchodzimy indywidualnie zapewniając najbardziej optymalną pracę silnika.
Każdą przeprowadzoną modyfikację testujemy na bieżąco korzystając z hamowni obciążeniowej 4×4 dzięki czemu precyzyjnie modyfikujemy parametry silnika tak, by były bezpieczne i odpowiednie dla stanu Twojego samochodu. Używamy najlepszego sprzętu 
i programów do  profesjonalnej obróbki plików sterujących pracą silnika oraz skrzynią biegów. Wyposażeni jesteśmy w najlepszy sprzęt dostępny na rynku który pozwala nam na szybką i bezpieczną pracę.

Wykonujemy również modyfikacje mające na celu:
– Usunięcie problemów AdBlue,
 – Usunięnie klap wirowych,
– Usunięcie błędów,
– Wyłączenie EGR,
– Wyłączenie ogranicznika prędkości.

Ekologia, Filtry DPF / FAP / SCR

W wachlarzu usług energy4car znajdziesz takżę kompleksowe rozwiązania w zakresie czyszczenia filtrów cząstek stałych (DPF/FAP/SCR/KAT) z samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych, rolniczych i przemysłowych. Nasza metoda czyszczenia gwarantuje usunięcie 99% zanieczyszczeń powstałych z sadzy, popiołu, oleju silnikowego oraz płynu chłodniczego a przy tym pozostaje bezpieczna dla samego rdzenia filtra. Udrożniamy zapchane filtry cząstek stałych popiołem którego nie można w żaden sposób wypalić. Komponent jest demontowany z pojazdu a następnie umieszczany w naszej maszynie myjącej FFSolution FH2. Wykonujemy test obecnego stanu filtra co jest potwierdzane wydrukiem z maszyny i oceniamy czy filtr kwalifikuje się do czyszczenia. Uruchamiamy proces czyszczenia. Wykonujemy test filtra i weryfikujemy skuteczność oczyszczenia z popiołu i sadzy. Filtr jest montowany z powrotem do auta a sterownik silnika zaadoptowany do nowych parametrów. W efekcie takiego zabiegu silnik jest odciążony i zużywa mniej paliwa.